UKW wystartował w Ogólnopolskim Biegu Erasmus+

Reprezentacja pracowników UKW zajęła 4. miejsce (na 17 klasyfikowanych zespołów) w Ogólnopolskim Biegu Erasmua+, który przed tygodniem odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie. W zawodach uczestniczyło 75 reprezentacji szkół wyższych z całej Polski, w tym także uczelniane reprezentacje beneficjentów Erasmusa+ z zagranicy przebywający w ramach programu w Polsce. W kategorii mieszanej, gdzie konkurencja była najsilniejsza, Drużyna Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy zajęła 15. miejsce (na 75 klasyfikowanych). Lokatę tę należy uznać za niemały sukces. W zawodach startowało wielu sportowców na co dzień uprawiający dyscypliny biegowe w klubach oraz w ramach Akademickich Zespołów Sportowych. Biegacze musieli przebiec 8 km w sztafetach.
W reprezentacji naszej Uczelni wystawionej przez Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW wystartowali: dr Alicja Gonia, Joanna Kalka, dr Dawid Szatten i dr Sławomir Łaniecki. W reprezentacji Erasmusa+ UKW pod nazwą Fawkes and Slices wystartowali: Kristina Vasilita i Nocoleta Gutu z Rumunii oraz Francesca Franchini i Matteo Rocco z Włoch. Zespół zajął ostatecznie 62. miejsce. W biegach dziecięcych uczestniczyły dzieci pracowników uczelni występujących w zawodach. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce wśród dziewcząt a trzecie w klasyfikacji generalnej zajęła Michalina Kalka.
Wyniki zawodów: link