VIII Ogólnopolski Festiwal Chóralny

VIII Ogólnopolski Festiwal Chóralny "Ars Liturgica"

20 października 2018 r. w Gnieźnie odbedzie się VIII Ogólnopolski Festiwal Chóralny "Ars Liturgica". Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Musica Choralis oraz Wydział Edukacji Muzycznej UKW w Bydgoszczy. Honorowy patronat nad Konkursem objęli: Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak oraz Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. dr hab. Jacek Woźny.

Wielkimi krokami zblizamy sie do konkursowego dnia. 20 października w 2 miejscach przesłuchań - Archikatedra - Bazylika Prymasowska w Gnieźnie Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha oraz Kościół Wniebowzięcia NMP w Gnieźnie (sanktuarium franciszkańskie) odbędą się przesłuchania konkursowe. Jury w poniższym składzie będzie oceniało zmagania zakwalifikowanych do konkursu 32 chórów i zespołów:

• prof. zw. dr hab. Marek Rocławski (Akademia Muzyczna w Gdańsku) - PRZEWODNICZĄCY
  • prof. zw. dr hab. Bernard Mendlik (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)
  • dr hab. Benedykt Odya, prof. nadzw. (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)
  • dr hab. Dariusz Zimnicki (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie)
  • ks. dr Mariusz Białkowski (Akademia Muzyczna w Poznaniu)
  • ks. dr Dariusz Sobczak (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu - Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie).

Zapraszamy do odwiedzania strony konkursu http://www.musicachoralis.org/

Serdecznie zapraszamy 20 października do Gniezna!