UKW z Polską Nagroda Inteligentnego Rozwoju

Na uroczystej gali 19. października 2018r. w Sali Rycerskiej Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw. odebrał w imieniu Władz i całej Społeczności Akademickiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju w kategorii "Uczelnia Przyszłości" za współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz rozwój potencjału badawczego i innowacyjnego uczelni w ramach projektów "Bezpieczeństwo łańcucha żywnościowego i żywność spersonalizowana" i "Innowacje społeczne".

Międzynarodowe Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 odbywające się w dniach 18-20 października 2018r. w Uniejowie to trzecia edycja prestiżowego wydarzenia gospodarczego pod honorowym patronatem prezes Urzędu Patentowego RP poświęconego nowym technologiom, innowacjom, wynalazkom i nowatorskim inwestycjom zmieniającym Polskę w oparciu o krajowe i regionalne inteligentne specjalizacje. To także międzynarodowa debata z udziałem ponad 1000 liderów branżowych, innowatorów i inwestorów, stanowiąca platformę transferu technologii na linii nauka-biznes-samorząd. Dziesięć ścieżek tematycznych z udziałem ponad 150 prestiżowych mówców przyciągnęło gości z kraju i świata. Na MFIR 3.0 nie zabrakło również stoiska UKW.

Warto zaznaczyć, ze to już kolejna nagroda dla UKW. Oprócz medali i nagród za wynalazki i innowacje oraz badania naukowe, UKW otrzymało Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju już po raz trzeci.