Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych

23 listopada 2018 roku na Stadionie Zagłębia Lubin odbędzie się Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych. Zagłębie Lubin S.A. wraz z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II oraz Uniwersytetem Gdańskim – uczelniami tworzącymi sieć naukową pod nazwą Polska sieć naukowa - Badania naukowe i prace rozwojowe na rzecz upowszechniania prawa sportowego oraz Towarzystwem Sieci Naukowej Prawa Sportowego a także Uczelnią Łazarskiego w Warszawie jest współorganizatorem tego wydarzenia.
Tego samego dnia, również na Stadionie Zagłębia, o godzinie 20:30 piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozegrają kolejne spotkanie w ramach 16. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy. Przeciwnikiem „Miedziowych” będzie warszawska Legia. Zapowiada się więc ciekawy wieczór, pełen sportowych emocji, a dla wszystkich chętnych jest to również możliwość nabycia wiedzy z zakresów prawnych, ekonomicznych i organizacyjnych. Głównym celem Kongresu Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych jest integracja środowiska akademickiego ze sportowym poprzez przedstawienie i omówienie:

• uwarunkowań prawnych w jakich znajduje się
    polski sport,
  • problemów, które są związane z organizacją imprezy
    sportowej w naszym kraju (w aspektach prawnych, ekonomicznych, organizacyjnych).

Wśród zaproszonych gości są m. in.:

• Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek,
  • medalistaIgrzysk Olimpijskich w kolarstwie, Czesław Lang
  • oraz Prezes ZarząduZagłębia Lubin S.A., dr Mateusz Dróżdż.

Ramowy plan Kongresu

• 8.00 – 14.30 – Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez Sportowych
  • 14.30 – 15.30 – obiad, budynek Akademii KGHM Zagłębia
  • 15.30 – 16.30 – zwiedzanie budynku Akademii KGHM Zagłębia Lubin i
    budynku głównego KGHM Zagłębia Lubin
  • 16.30 – 17.00 – spotkanie z Mirosławem Lisowskim, kierownikiem do spraw
    bezpieczeństwa Zagłębia Lubin S.A.
  • 17.00 – spotkanie z Prezesem Zarządu Zagłębia Lubin S.A. dr. MateuszemDróżdżem
  • 18.00 – 20.00 – Sala VIP (omówienie współpracy pomiędzy Zagłębiem LubinS.A. a ZKŻ Falubazem Zielona Góra, przygotowania do meczu LOTTO  Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin – Legia Warszawa)
  • 20.30 – rozpoczęcie meczu

Kongres został podzielony na 4 bloki tematyczne
a) organizacja imprezy sportowej w Polsce
b) sport a samorząd terytorialny
c) zarządzanie i finanse w sporcie
d) odpowiedzialność dyscyplinarna w sporcie
Koszty uczestnictwa:

• Osoby posiadające stopień naukowy min. Doktora:
    500 zł – udział w kongresie, publikacja,
    300 zł - publikacja w monografii pokonferencyjnej, brak uczestnictwa w
    200 zł – uczestnictwo w kongresie bez publikacji w monografii
    pokonferencyjnej
  • Doktoranci i studenci
    200 zł – udział w kongresie, publikacja,
    150 zł – publikacja w monografii pokonferencyjnej, brak uczestnictwa w
    100 zł – uczestnictwo w kongresie bez publikacji w monografii
    pokonferencyjnej

Zgłoszeń można dokonywać pod adresem: link
Termin zgłoszeń upływa 12 listopada.
Oficjalnymi patronami Kongresu są: Polski Komitet Olimpijski, Polski Komitet Paraolimpijski, Polski Związek Piłki Nożnej, Zagłębie Lubin S.A., Ekstraklasa S.A., Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Prezydent Miasta Bydgoszczy Naczelna Rada Adwokacka, Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy, Okręgowa Izba Radców Prawnych Bydgoszczy, Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy, Lang Team, Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego, Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej, Cywilno Wojskowy Związek Sportowy Zawisza.
Strona wydarzenia facebook.com oraz www.facebook.com a także www.siecprawasportowego.pl,