Zgłoś się do udziału w konkursie o Kazimierzu Wielkim

Zgłoś się do 12. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach, organizowanego przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy!

Król Kazimierz Wielki to postać nietuzinkowa, jeden z najznamienitszych władców w dziejach naszego państwa. W czasie swego panowania wprowadził szereg reform, w tym, co istotne, zadbał o rozwój szkolnictwa. Sylwetka króla, przegląd najważniejszych wydarzeń tamtej epoki oraz zapoznanie się z ciekawymi publikacjami to możliwości, jakie daje udział w naszym konkursie.

Konkurs to okazja do sprawdzenia swej wiedzy, zasmakowania zdrowej rywalizacji, poćwiczenia swoich umiejętności i zapanowania nad stresem.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół średnich i składa się z 3 etapów: eliminacji szkolnych, eliminacji międzyszkolnych oraz finału, do którego zostaną zakwalifikowani uczestnicy z najlepszymi wynikami. Na laureatów czekają nagrody pieniężne i rzeczowe oraz możliwość zdobycia indeksu na wymarzony kierunek studiów na UKW.

Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza rejestracyjnego! Rejestrować się można do 31 stycznia 2019 r.!

Ważne terminy:

• I etap - 27 lutego 2019 r.
  • II etap - 27 marca 2019 r.
  • finał - 10 kwietnia 2019 r.

Zapraszamy do udziału!
konkurs.ukw.edu.pl