Dzień Turystyki UKW 2018 - fotorelacja

Wpisując się w obchody 50-lecia Uczelni 23 października 2018 r. w Instytucie Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod patronatem Ambasady Republiki Bułgarii w Polsce z siedzibą w Warszawie oraz przy udziale Sunny Travels Biuro Podróży z siedzibą w Bydgoszczy i IX LO im. Tadeusza Nowakowskiego w Bydgoszczy odbyło się wydarzenie pn. Dzień Turystyki UKW 2018. Motywem przewodnim tegorocznego eventu była Bułgaria i wszystko co z nią związane, a pomysłodawczynią kolejnego Dnia Bułgarskiego była dr hab. Margarita Ilieva, prof. UKW - wieloletni pracownik naukowy w Instytucie Geografii UKW.

Na uroczystości gościliśmy liczne grono m.in. dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież licealną wraz z nauczycielami z woj. kujawsko-pomorskiego. Wśród zaproszonych gości pojawili się także:

• w imieniu Ambasadora Republiki Bułgarii w Polsce z siedzibą w Warszawie Yordan Draganchev (radca handlowy Ambasady Republiki Bułgarii w Polsce),
  • bułgarscy wojskowi, tj. podpułkownik Dragomir Stefanov z Centrum Eksperckiego NATO ds. Policji Wojskowych w Bydgoszczy oraz major Kuman Gerovski i podoficer Milen Eżkov z Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy,
  • prof. Iliya Iliev z Universytetu Sofijskiego w Bułgarii,
  • pełniący obowiązki Dyrektora Krajeńskiego Parku Krajobrazowego mgr inż. Krzysztof Wojtkowiak wraz ze współpracownikami,
  • Prezes Klubu Miłośników Australii i Oceanii - dr Lech Olszewski wraz z członkami klubu.

Wszyscy zgromadzeni goście mogli obejrzeć dwie wystawy (dot. pamiątek z wyjazdów turystycznych, w tym także do Bułgarii oraz wystawę tzw. drewniaczków, czyli skarbów jakimi wymieniają się geocacherzy na całym świecie) oraz wysłuchać ciekawych prelekcji autorstwa:

• dr hab. Margarity Ilieva, prof. nadzw. UKW (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego) pt. Bułgaria w europejskiej różnorodności,
  • mgr Marzeny Rafalskiej (z Sunny Travels Biuro Podróży) nt. Wyjazdów turystycznych Polaków do Bułgarii z punktu widzenia pracowników biur podróży,
  • mgr Arkadiusza Szulca (nauczyciel z IX LO w Bydgoszczy) pt. Zabawa z GPS, czyli geocaching w Bułgarii - relacja z tegorocznej wyprawy.

Dodatkową atrakcją skierowaną specjalnie dla młodzieży szkół średnich były także zajęcia terenowo-warsztatowe:

• szkolenie z nordic walking prowadzone przez dr Rafała Gotowskiego,
  • terenowa gra miejska - prowadzenie mgr Wojciech Krzyżanowski,
  • gry i zabawy psychologiczne dla potencjalnych przewodników i pilotów wycieczek turystycznych
  • prowadzenie dr Monika Kozłowska-Adamczak,

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia należą się studentom III roku Turystyki i Rekreacji w składzie Joanna Glezman, Justyna Orzechowska, Milena Wędzonka oraz Radosław Zawrotniak.

W sobotę 27 października 2018 r. w magazynie "Eko-opcja" autorstwa Wojciecha Klicha i Ewy Lewandowskiej związanego z ekologią i ochroną środowiska wspomniano o naszym "Dniu Turystyki UKW 2018" zapraszamy do obejrzenia krótkiej telewizyjnej relacji TVP Bydgoszcz z wydarzenia oraz posłuchania co wspólnego z geoturystyką i geochachingiem może mieć także Bułgaria? Program do obejrzenia na stronie: bydgoszcz.tvp.pl.

Wszystkim przybyłym gościom i sympatykom Instytutu Geografii UKW dziękujemy za udział w przygotowanym wydarzeniu! Jednocześnie zapraszamy na kolejne eventy, o których usłyszycie już niebawem.