Seminarium: Pedagogika (ogólna) w niepodległej Polsce

Zespół Pedagogiki Ogólnej działający przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN oraz Katedra Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zapraszają do udziału w seminarium naukowym: Pedagogika (ogólna) w niepodległej Polsce. Modernizacja - kolonizacja - globalizacja. Odbędzie się w piątek 16 listopada 2018 roku w Sali Rady Wydziału Pedagogiki i Psychologii UKW w Bydgoszczy przy ulicy J. K. Chodkiewicza 30, początek o godzinie 11.00.

Program seminarium przewiduje wystąpienia:

• prof. dr hab. Teresy Hejnickiej-Bezwińskiej (em. prof. zw. UKW w Bydgoszczy) - Pedagogika jako dyscyplina naukowa w polskich projektach modernizacyjnych XX wieku
  • dra hab. Rafała Włodarczyka (Uniwersytet Wrocławski) - Kolonizacja pedagogiki ogólnej przez pedagogikę krytyczną. Dwa punkty widzenia
  • prof. dra hab. Romana Lepperta (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) - Funkcjonowanie pedagogiki (ogólnej) w epoce korporatyzacji i usieciowienia

Po wystąpieniach przewidziana jest dyskusja.

Organizatorzy przewidzieli dla uczestników seminarium obiad. Ze względów organizacyjnych konieczne jest przesłanie na adres mailowy leppert@ukw.edu.pl potwierdzenie udziału. Seminarium zaplanowane jest do godziny 15.00.