BKG Braille UKW Bydgoszcz wicemistrzem Polski juniorów

W dniach 15-18.11. 2018 r. w Wiśle zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Młodzików, Juniorów i Kobiet w Goalball. Reprezentacja BKG Braille UKW Bydgoszcz jest na tyle silna, że wystawiła dwa zespoły. Dodatkowo jedna z dziewczyn trenujących w bydgoskim klubie dołączyła do drużyny kobiet z Wrocławia.

Turniej zakończył się wielkim sukcesem. Drużyna Bydgoszcz I poprawiła swój wynik z zeszłego roku, kiedy sięgnęła po brąz, a w tym roku została Wicemistrzem Polski juniorów! Dodatkowo nagrody indywidualne otrzymali:

• Jakub Żubkowski – najlepszy obrońca,
  • Kamil Perzanowski – najlepszy punktujący.

Drużyna Bydgoszcz II przy wsparciu zawodniczki Aleksandry Zarzyckiej z Wrocławia zajęła V miejsce, natomiast nasza zawodniczka Kamila Rahn walczy już w ten weekend z drużyną kobiet z Wrocławia o Mistrzostwo Polski Kobiet.

Wszystkim zawodnikom oraz sztabowi trenerskiemu ogromnie gratulujemy udanego turnieju oraz trzymamy kciuki w następnych rozgrywkach.

Na co dzień, oprócz uczniów K-PSOSW nr 1, w bydgoskiej drużynie trenuje również 3 studentów UKW: Jakub Żubkowski (dziennikarstwo i komunikacja społeczna, II rok), Dawid Krasiński (matematyka, III rok) oraz Mateusz Holc (administracja, III rok).