AZS UKW wygrywa Integracyjne Mistrzostwa Polski w goalball

Zwycięstwem AZS-u UKW zakończyły się III Integracyjne Mistrzostwa Polski Akademickiego Zespołu Sportowego w goalball. Impreza odbyła się w dniach 1-2 grudnia 2018 r. w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Drużyna AZS-u Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego pierwszego dnia grała w grupie B wygrywając wszystkie mecze. Pokonała AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach 12-2 oraz AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 11-1. W półfinale UKW zmierzył się z drugą drużyną grupy A - AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. UKW również wygrał ten mecz przed czasem 17-7.

W niedzielnym finale zmierzyły się niepokonane zespoły z uczelni bydgoskich. Ostatni mecz i mistrzostwa wygrała drużyna AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pokonując AZS Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy 11-9.

W mistrzowskiej drużynie naszego Uniwersytetu zagrali:
Dawid Krasiński (student matematyki) - 21 bramek
Jakub Dombrowski (student geografii) - 14 bramek
Mateusz Holc (student administracji) - 11 bramek
Michael Kemp (student turystyki i rekreacji) - 4 bramki

Opiekunem drużyny był Radosław Cichański. Serdecznie gratulujemy!