ePionier - spotkanie na UKW

11.02.2019 r. o godz. 11.00 w Sali Senatu UKW odbędzie się pierwsze spotkanie inicjatywne związane z aktywizacją naukowców z bydgoskich uczelni, w tym UKW, w kierunku udziału w rozwiązywaniu istotnych dla miasta i regionu problemów społeczno-gospodarczych. Spotkanie poprowadzą:

• Prorektor ds Rozwoju i Współpracy, dr hab. inż. Marek Macko prof. nadzw.,
  • Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej, Damian Kuźniewski,
  • Kierownik projektu „e-Pionier – wykorzystanie potencjału uczelni wyższych na rzecz podniesienia innowacyjności rozwiązań ICT w sektorze publicznym”, Rafał Krzemianowski.

Projekt "ePionier - wykorzystanie potencjału uczelni wyższych na rzecz podniesienia innowacyjności rozwiązań ICT w sektorze publicznym", współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (projekt dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach Działania 3.3 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa), ma na celu rozwiązywanie istotnych problemów społeczno-gospodarczych w formule zbliżonej do zamówień przedkomercyjnych (ang. PCP procurement). W ramach ww. projektu problemy z obszarów takich jak bezpieczeństwo, ochrona danych osobowych, dostępność dla niepełnosprawnych, starzenie się społeczeństwa, zmiany klimatu, zmniejszanie zużycia energii, poprawa efektywności transportu czy wykorzystanie dóbr kultury, których nie można rozwiązać z wykorzystaniem technologii ICT dostępnych na rynku, zgłaszane są przez instytucje publiczne (w tym jednostki samorządowe czy szpitale), które mogą liczyć nie tylko na dofinansowanie (nawet do kilkuset tysięcy złotych), ale również opiekę mentorów merytorycznych i biznesowych.

Szczegółowe informacje na temat projektu "ePionier" w załączonym pliku. Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych.