Dzień Przyrodnika Czwórki w Instytucie Geografii UKW

Instytut Geografii UKW zacieśnia współpracę z IV LO im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. To właśnie w naszym Instytucie odbyło się podsumowanie III edycji szkolnego święta - Dnia Przyrodnika Czwórki.

7 lutego 2019 r. gościliśmy w murach Instytutu Geografii UKW młodzież licealną z IV LO im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wraz z dyrekcją i nauczycielami. Przybyli do nas: Dyrektor Katarzyna Kijewska-Południak oraz nauczyciele geografii - Krzysztof Chabasiński, Marian Konicz, biologii - Teresa Uklejewska, Małgorzata Zenelt i chemii - Alina Domańska. Organizacja tego wydarzenia jest efektem podpisanej w styczniu 2019 r. umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego i szkołami z regionu.

Tego dnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom szkolnych konkursów o tematyce przyrodniczej. Z kolei pracownicy Instytutu Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego wygłosili ciekawe prelekcje:

• Jakość wód drogi wodnej jeziora Gopło - dr Dawid Szatten (Centrum Informacji i Promocji Śródlądowych Dróg Wodnych Centrum Rewitalizacji Dróg Wodnych UKW w Bydgoszczy),
  • Bobry - czy one tylko szkodzą? - dr Mirosław Rurek (Instytut Geografii UKW, Zakład Badań Historii Krajobrazu),
  • Sycylia - w cieniu Etny - dr hab. Zbigniew Podgórki, prof. nadz. UKW (Dyrektor Instytutu Geografii UKW, Zakład Geografii Fizycznej i Kształtowania Krajobrazu).

Dziękujemy za zaufanie i współpracę Drodzy Przyjaciele z IV LO im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy!
Zapraszamy do dalszej współpracy!