Bydgoskie Dyktando Języka Rosyjskiego 2019

8 kwietnia 2019 r. serdecznie zapraszamy do gmachu Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na BYDGOSKIE DYKTANDO JĘZYKA ROSYJSKIEGO 2019. To już VII edycja imprezy organizowanej przez Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy współpracy wykładowców Bałtyckiego Uniwersytetu im. I. Kanta w Kaliningradzie.

Dyktando cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów szkół średnich województwa kujawsko-pomorskiego oraz studentów UKW. Jak co roku wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

PROGRAM (aula C w Bibliotece UKW)

• 9.00 - Uroczyste rozpoczęcie konkursu dla studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (grupa zaawansowana)
  • godz. 9.15 - Dyktando w grupie z zaawansowaną znajomością języka rosyjskiego
  • 10.30 - Uroczyste rozpoczęcie konkursu i przywitanie Gości - uczniów i nauczycieli z województwa kujawsko-pomorskiego oraz studentów UKW (grupa niezaawansowana).
  • godz. 10.45 - Dyktando w grupie z podstawową znajomością języka rosyjskiego.