Kolejny etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

6 kwietnia br. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego odbył się etap wojewódzki XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w województwie kujawsko-pomorskim. Wzięło w nim udział 48 z 51 zakwalifikowanych uczniów.

O miejsce w etapie wojewódzkim walczyła młodzież z 60 jednostek ponadgimnazjalnych reprezentowanych przez 900 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 51 (80% - 56 osób) osób z 21 szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizacja była bardzo wyrównana, pierwsze miejsce zajęły ex aequo Karolina Zdunek i Urszula Ordon, pozostałe osoby wymienione są poniżej. Siedmioosobowa reprezentacja województwa kujawsko-pomorskiego będzie zmagała się z zespołami ze wszystkich województw na finale centralnym, który odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2019 roku w Tucholi w Technikum Leśnym im. A.Loreta.

Patronat honorowy nad finałem centralnym oprócz JM Rektora UKW objęło wiele instytucji min. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu, Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy, Burmistrz Tucholi. Serdecznie zapraszamy do współpracy firmy i osoby prywatne! Serdecznie dziękujemy młodzieży i nauczycielom za trud włożony w przygotowania do olimpiady, a drużynie z kujawsko-pomorskiego życzymy powodzenia na finale centralnym!

Zobacz galerię zdjęć.

1. Zdunek Karolina (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6, VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy), Ordon Urszula (I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu)
  2. Wołoszyn Marta (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)
  3. Kabacińska Iga (Zespół Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu)