Wykłady prof. Ariko Kato

Katedra Literatury Powszechnej i Komparatystyki Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa UKW
wraz z Oddziałem Bydgoskim i Komisją Komparatystyczną Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza zapraszają uprzejmie 9 maja br. (czwartek) do sali 2.28 (Pracownia Pamięci Bydgoszczan) Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (ul. Karola Szymanowskiego 3 ) na dwa wykładyznakomitej autorki (Bruno Schulz. Od oczu do rąk, Tokio 2012), redaktorki (Świat Brunona Schulza, Yokohama 2013) i tłumaczki (m.in. Medalionów Zofii Nałkowskiej) prof. Ariko Kato (Nagoya University of Foreign Studies).

Prof. Ariko Kato o godz. 10 wygłosi wykład pt. „Akacje kwitną” Debory Vogel, czyli o doświadczeniu przekładu na język japoński pisarzy wielojęzycznych" oraz drugi wyklad o godz. 14 "Zofia Nałkowska i Michiko Ishimure. Wokół literatury świadectwa".