10. Bydgoski Festiwal Nauki za nami

Za nami wielkie święto nauki w Bydgoszczy. Zakończył się właśnie wielki jubileuszowy 10. Bydgoski Festiwal Nauki (22-26 maja 2019 r.)

Festiwal został uroczyście zainaugurowany 22 maja. Gość specjalny - Łukasz Jakóbiak motywował do działania, w części artystycznej wystąpiła Magda Steczkowska z recitalem SeriaLOVE.

Każdego dnia w kampusie UKW na uczestników czekało mnóstwo ciekawych zajęć, były pokazy, warsztaty, wykłady, gry. Każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie, oferta programowa podzielona została na siedem ścieżek tematycznych: humanistyczną, przyrodniczą, społeczną, nauk ścisłych, artystyczną, techniczną oraz ścieżkę nauk o zdrowiu.

Festiwał zakończył wielki piknik naukowo-rodzinny na Wyspie Młyńskiej, podczas którego organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Na scenie można było obejrzeć pokaz zumby, fitness na trampolinach, eksperymenty profesora Ciekawskiego, pokazy tańca i występy muzyczne i wiele innych. Wręczono także nagrody w konkursie plastycznym: Prześlij kartkę Bakcylowi.

Organizatorami BFN jest 5 bydgoskich uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom, prowadzącym zajęcia i osobom, które zaanagażowąły się w tworzenie Festiwalu, partnerom, sponsorom i instytucjom wspierającym!

fot. A. Obiała
Więcej zdjęć w galerii.