Prof. Zygmunt Babiński wyróżniony przez Uniwersytet w St. Petersburgu

Prof. dr hab Zygmunt Babiński otrzymał tytuł profesora honorowego Uniwersytetu Floty Morskiej i Rzecznej im. Adm Makarowa w St. Petersburgu. Uroczystość odbyła się 31 maja.

Od ponad 20 lat współpracuje on z badaczami z Rosji w zakresie żeglugi śródlądowej, m.in. w latach 2013 - 2016 w ramach umowy dwustronnej pomiędzy UKW a Uniwersytetem w St. Petersburgu. Profesor Zygmunt Babiński zasiada w prezydium stowarzyszenia badań erozji rzek i procesów ujściowych rzek, zrzeszającego naukowców z Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu im. Łomonosowa (Rosja), Uniwersytetu Floty Morskiej i Rzecznej w St. Petersburgu (Rosja), Państwowego Uniwersytetu w Permie (Rosja), Niżniewartowskiego Państwowego Uniwersytetu (Rosja) oraz Państwowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki w Kijowie (Ukraina).