Finał wyścigu łodzi butelkowych

W miniony weekend na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej miała miejsce kolejna, XII edycja „Steru na Bydgoszcz”. Więcej o wydarzeniu: sternabydgoszcz.pl.

Podczas niedzielnego festynu odbył się wyścig butelkowy, w którym pośród 17 zespołów wystartowała również butelkowa łódź Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, plasując się ostatecznie na 13. pozycji. To debiut UKW w wyścigu. Emocji nie zabrakło, dodatkowo podgrzewała je również rywalizacja z ekipą Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, który finalnie nasza uczelnia wyprzedziła o jedno miejsce. Rewanż z zawodnikami zaprzyjaźnionej uczleni nastapi zapewne za rok.

Reprezentację UKW tworzyli: Sławomir Łaniecki (Kierownik Działu Promocji UKW), dr Błażej Stankiewicz (IKF), Jędrzej Giembski (Wychowanie Fizyczne UKW, I rok), Radosław Jabłoński (WF UKW II rok), Daria Krysiak (WF II rok) i kapitan zespołu: Natalia Januszewska (WF UKW, II rok).

Poniżej fotorelacja oraz filmiki z finału oraz budowy i wodowania łodzi butelkowej UKW: