Złota Setka - wyróżnienie dla UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy był partnerem 23. Finału Złotej Setki Pomorza i Kujaw 2018 organizowanej już od ponad dwóch dekad przez Gazetę Pomorską. Uroczystą, finałową galą 17 czerwca 2019 r. zakończyła się 23. edycja plebiscytu. To coroczny, największy tego typu w regionie ranking dla firm, miast i gmin z województwa kujawsko-pomorskiego, a także południowej części województwa pomorskiego.

W tym roku specjalne wyróżnienie otrzymał Uniwersytet Kazimierza Wielkiego z okazji 50-lecia uczelni. Nagrody redakcji Gazety Pomorskiej to typowane przez dziennikarzy osoby, firmy i instytucje, które zasługują na zauważenie i docenienie za pasję, tradycję, innowacyjne rozwiązania czy  produkty.

UKW jest przykładem uczelni, która doskonale łączy naukę ze światem biznesu. W obszarze innowacyjności odnosi coraz wieksze sukcesy, czego potwierdzeniem są nagrody i wyróżnienia zdobywane w kraju i za granicą za innowacyjną myśl naszych naukowców.
Nagrodę główną w jednej z kategorii związanej z innowacyjnością: Filary regionu - duże, najbardziej innowacyjne firmy Pomorza i Kujaw wręczał Rektor UKW prof. dr hab. Jacek Woźny.

Fot. D. Bloch/ A. Wojtasiewicz

Więcej o gali na stronie: pomorska.pl