Gwiazdka z piłką ręczną - akcja charytatywna piłkarzy ręcznych

Wzorem poprzednich akcji piłkarze ręczni AZS UKW przy pomocy swoich sponsorów zorganizowali akcję charytatywną „Gwiazdka z piłką ręczną”. Sportowcy i działacze w przebraniach Św. Mikołaja odwiedzili 11 grudnia bydgoskie hospicjum – Dom Sue Ryder oraz Dom Małego Dziecka przy ul. Stolarskiej. Maluchy otrzymały nie tylko słodycze i świąteczne upominki, ale przede wszystkim artykuły pierwszej potrzeby takie jak pieluchy czy proszki do prania.
Tym dzieciom trzeba pomóc – opowiada rozgrywający Andrzej Jaworski, który pełnił rolę Św. Mikołaja. To już nasza druga wizyta w tym miejscu i za każdym razem wnosi ona w nasze życie coś nowego. Cieszę się, że możemy pomóc. To takie oderwanie od codziennych obowiązków i walki na boisku. Tutaj człowiek musi się wykazać dużą delikatnością – kończy Jaworski. Dzieci śpiewały piosenki i cieszyły się ogromnie z naszego przyjścia, bowiem ich opiekunki zapowiadały to już od tygodnia. Dla nich wizyta Św. Mikołaja jest czymś niezapomnianym – powiedział rozgrywający Marek Jasnoch.
Jak zapowiadają piłkarze kolejna akcja będzie miała miejsce jeszcze przed gwiazdką tak, aby dzieci miały jak najbardziej udane święta.

Przypomnijmy sponsorami akcji były:
- Carrefour Bydgoszcz z Galerii Pomorskiej
- Supermarket Piotr i Paweł z Galerii Fordon
- Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
- piłkarze ręczni AZS UKW Bydgoszcz z menagerem Adamem Pawłowskim na czele.