Nagroda StatSoft Polska dla dr Amelii Lewandowskiej

Dr Amelia Lewandowska, zatrudniona w Pracowni Taksonomii i Geografii Roślin przy Ogrodzie Botanicznym UKW, otrzymała prestiżową nagrodę w dorocznym konkursie  organizowanym przez StatSoft Polska za najlepszą pracę wykorzystującą metody analizy danych oraz popularyzację nowoczesnych narzędzi analitycznych zawartych w programach z rodziny Statistica.

Nagroda została przyznana za pracę doktorską: Zróżnicowanie geograficzne różanecznika alpejskiego i różanecznika wschodniokarpackiego w górach środkowej Europy, obronioną 4 grudnia 2018 r. na Wydziale Nauk Przyrodniczych UKW, której promotorem był prof. dr hab. Adam Boratyński. Nagrodę otrzymuje zarówno Autorka jak i Promotor pracy. Dodatkowo nagrodą dla Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy promującego pracę jest szkolenie zamknięte Statistica – kurs podstawowy dla grupy pracowników Wydziału.

Jest to już druga nagroda StatSoft za pracę doktorską wykonaną w Pracowni i prowadzoną przez Profesora Adama Boratyńskiego, poprzednią, w roku 2010, otrzymała dr inż. Małgorzata Mazur.