Innowacyjny Dydaktyk – szkolenia „wakacyjne”

W czerwcu rozpoczęły się ostatnie szkolenia z zakresu Design Thinking i Tutoringu akademickiego w ramach Projektu „Innowacyjny Dydaktyk UKW” realizowanego przez UKW w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020; Działanie 3.4. Zarządzanie w instytucjach  szkolnictwa wyższego; Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest realizowany od października 2017 r. Szkolenia realizuje firma Collegium Wratislaviense.

Design Thinking
Podczas szkolenia Design Thinking prowadzonego przez Iwonę Poczobut – trenera i facylitatora Design Thinking - uczestnicy mieli możliwość rozwijania swojej kreatywności, wspólnego działania oraz wykorzystania narzędzi pracy metodą DT i konsultacji własnych projektów. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć obrazujących pracę w grupach.

Tutoring akademicki
Szkolenie z zakresu tutoringu było okazją do poznania skutecznej metody tworzenia warunków do rozwoju potencjału i talentów studentów oraz motywowania ich do samodzielnej pracy. Każdy z uczestników ucząc się nowej metody miał szansę wcielić się w rolę tutora i tutoranta oraz uzyskać informacje na temat swoich umiejętności. Pierwszą sesję szkoleniową poprowadził Krzysztof Słaboń trener i mentor Szkoły Turotrów Collegium Wratislaviense.

W szkoleniach w ramach Projektu „Innowacyjny Dydaktyk” wzięli udział nauczyciele akademiccy zainteresowani podnoszeniem kompetencji w zakresie dydaktyki akademickiej reprezentujący wszystkie wydziały.

W ramach projektu Innowacyjny Dydaktyk trwają jeszcze szkolenia z zakresu dydaktyki w języku obcym a we wrześniu rozpoczną się szkolenia z zakresu zwinnego zarządzania projektami oraz wykorzystywania aplikacji i narzędzi edytorskich w dydaktyce.