Podpisanie umowy z Centrum Nauki Kopernik

12 lipca 2019 roku JM Rektor, prof. dr hab. Jacek Woźny oraz Dyrektor ds. edukacji CNK, Anna Dziama podpisali umowę pomiędzy Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy a Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Zawarte porozumienie dotyczy nawiązania współpracy między Uczelnią a Centrum w zakresie realizacji Programu Klubu Młodego Odkrywcy. W uroczystości uczestniczyli: Zuzanna Michalska, Koordynator programu Klub Młodego Odkrywcy, dr hab. inż. Marek Macko prof. nadzw., Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy, prof. dr hab. Ryszard Gerlach, Dyrektor Instytutu Pedagogiki oraz prof. dr hab. Ewa Filipiak, kierownik Katedry Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji, Laboratorium Zmiany Edukacyjnej (koordynator PKMO na UKW).

Misją Programu jest rozwój różnych umiejętności klubowiczów dzięki osobistym, wspólnym doświadczaniu nauki poprzez m.in.: zwiększenie umiejętności uczenia się klubowiczów, zwiększenie umiejętności dochodzenia do odpowiedzi przy wykorzystaniu warsztatu naukowca w zakresie nauk ścisłych, przyrodniczych, humanistycznych, projektowania i konstruowania, doskonalenie umiejętności społecznych klubowiczów – pracy w zespole, dzielenia się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniami oraz tworzenie okazji do osobistego spotkania klubowiczów z naukowcami i popularyzatorami nauki.

Cel współpracy stanowi zaś wsparcie lokalnych klubów poprzez szeroki wachlarz działań m.in.: organizację spotkań sieciujących dla opiekunów u partnera (z możliwością wykorzystania formatów sieciujących CNK), organizację wydarzeń pozwalających klubom na interakcję z aktywnymi naukowcami, udział w programach realizowanych przez CNK we współpracy z partnerem zewnętrznym oraz udział w programach realizowanych przez partnera, związanych tematycznie z nauką.

Tuż po podpisaniu umowy, w Sali Senatu, odbyło się spotkanie z interdyscyplinarnym zespołem zadaniowo-problemowym powołanym dla realizacji zadań wynikającym z podpisanej umowy (prof. dr hab. Ewa Filipiak , dr Magdalena Trojankiewicz, dr Beata Pietrewicz, dr Katarzyna Chmielewska, dr Adam Mroczkowski). Swoje wystąpienie podczas spotkania wygłosiły: Anna Dziama oraz Zuzanna Michalska.

Zawarcie umowy pozwoli Uczelni zaangażować się w kolejny projekt, a tym samym przyczynia się do poszerzania współpracy Uniwersytetu z podmiotami zewnętrznymi.

Więcej informacji o Klubie Młodego Odkrywcy: www.kmo.org.pl