Tożsamość młodzieży na portalach społecznościowych - prezentacja wyników badań

Instagram czy facebook? - który z nich jest bardziej popularny wśród młodzieży? Czym różnią się dziewczęta od chłopców tworząc swoje profile? I jak budują swoją tożsamość za pomocą Internetu?  Po co młodzi ludzie tworzą fikcyjne konta na portalach społecznościowych i jak często się to zdarza?

Zapraszamy na spotkanie - konferencję, na której zostaną zaprezentowane wyniki badań prowadzonych na reprezentatywnej grupie uczniów bydgoskich szkół średnich wszystkich typów zatytułowane: Zjawisko lifestreamingu jako droga do poszukiwania i konstruowania tożsamości młodych osób. Statusy tożsamościowe i style tożsamości młodych osób a nadmierne korzystanie przez nie z sieci społecznościowych.

Badanie diagnozuje statusy i style tożsamości badanej młodzieży oraz analizuje związki między nimi a nadmiernym użytkowaniem sieci społecznościowych. Badanie zagłębia się w poważny już problem dotykający młodych ludzi.

Konferencja odbędzie się w poniedziałek 22 lipca, o godzinie 12:00 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ul. Chodkiewicza 30, Sala Rady Wydziału i Instytutu Pedagogiki sala 23–24. Wstęp wolny.

Wezmą w niej udział:

  • dr Jolanta Jarczyńska - autorka badań, psychoterapeutka oraz pedagog i socjoterapeuta, adiunkt na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UKW,
  • Magdalena Masłowska - dyplomowany nauczyciel, pedagog, terapeuta pedagogiczny, edukator bezpieczeństwa cyfrowego, realizator programów profilaktycznych,
  • Maja Ruszpel - terapeutka uzależnień, Fundacja Inspiratornia (moderator)

Konferencję i materiały promujące badanie przygotowała Fundacja Inspiratornia przy współpracy z UKW na podstawie raportu, który jest dostępny na stronie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii w zakładce hazard/raporty z badań: (https://www.kbpn.gov.pl/portal?id=1768880)