Wynalazki z UKW nagrodzone w Kanadzie

Osiągnięcia UKW sięgają również za ocean. W dniach 23-24 sierpnia 2019 r. na targach iCAN w Toronto (Kanada) dwa wynalazki z UKW otrzymały:

• złoty medal - System and method for noncontact quality control of flat or corrugated plate structural elements - prof. dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, dr inż. Radosław Drelich, dr inż. Michał Pakuła, mgr inż. Dawid Witkowski,
  • srebrny medal - Mobile system supporting gait analysis based on fuzzy numbers and fractal parameters - dr. inż Dariusz Mikołajewski, dr Piotr Prokopowicz z Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej.

iCAN stanowi największe kanadyjskie wydarzenia dla wynalazców, przedsiębiorców i uczelni z całego świata prezentujących wyniki badań naukowych, nowe usługi, produkty i technologie.

International Invention Innovation Competition (iCAN 2019) w Toronto (Kanada) to wydarzenie organizowane przez Toronto International Society of Innovation & Advanced Skills (TISIAS) przy wsparciu Innovation Initiative Co-operative (IIC) – The Inventors Circle oraz największych międzynarodowych organizacji International Federation of Inventors’ Associations (IFIA) i World Invention Intellectual Property Associations (WIIPA).

Obecne osiągnięcia są kolejnym potwierdzeniem słuszności strategii promocji innowacyjnych osiągnięć UKW przyjętej w obecnej kadencji władz naszej Uczelni. Przekłada się to nie tylko na rosnącą renomę uczelni w kraju i za granicą, ale również na zwiększone możliwości współpracy i pozyskiwania dodatkowych środków finansowych.

Więcej informacji na stronie targów iCAN