Potrójna nagroda dla UKW w Londynie

Odbywające się w dniach 29-30 sierpnia 2019r. w Londynie International Invention & Trade Expo (ITE) 2019 stanowiły dla wynalazców, producentów i handlowców z kilkudziesięciu krajów platformę do prezentacji oraz wymiany informacji na temat najnowszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań. W tym roku na ITE zaprezentowano 287 wynalazków w 10 kategoriach tematycznych. Jak coraz częściej w ostatnich latach - nie mogło tam zabraknąć wynalazku naukowca z UKW - jako jeden z 3 wynalazków na polskim stoisku został zaprezentowany Crusher for plastics autorstwa dr hab. inż. Marka Macko prof. uczelni, prof. dr hab. inż. Józefa Flizikowskiego, mgr Michała Bogdańskiego i mgr Mariusza Lenca z UTP.

Crusher for plastics został dostrzeżony przez międzynarodowe jury i zdobył potrójne nagrody:

• złoty medal,
  • platynową nagrodę specjalną,
  • nagrodę specjalną World Invention Intellectual Property Associations (WIIPA).

Więcej informacji na stronie http://www.iitexpo.co.uk

Podczas International Invention & Trade Expo 2019 zaprezentowano 287 wynalazków w 10 kategoriach tematycznych. Spotkanie było doskonałą szansą na wymianę informacji na temat najnowszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań.

Intensywna praca pracowników naukowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest coraz częściej nagradzana. To już 23. zwycięstwo dla UKW w tym roku. Nie tylko liczba nagród, ale również ich rosnąca ranga oraz zasięg międzynarodowy wskazują na systematyczny wzrost potencjału Naszej Uczelni. To, czy uda się ten potencjał przekuć na sukces finansowy zależy od wszystkich pracowników UKW, od naszej ciężkiej codziennej pracy, w której nagrody takie jak ta na ITE 2019 są jedynie ukoronowaniem całorocznych wysiłków - Pion Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy oraz Centrum Transferu Technologii i Innowacji czekają na zgłoszenia wynalazców, naukowców chętnych do realizacji badań zleconych, w tym ostatnio ogłoszonych voucherów badawczych, jak również osób chcących założyć spółkę spin-off.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!