American political philosophy - wykład monograficzny

Instytut Filozofii zaprasza na wykład monograficzny (ogólnouczelniany)  „American Political Philosophy”. Wykład poprowadzi prof. Waldemar Hanasz z University of Massachusetts Lowell (USA). Zajęcia będą się odbywały w dniach od 5 stycznia 2009 do 22 stycznia 2009 w blokach od poniedziałku do czwartku od g. 15 w sali 11 przy Ogińskiego 16.

• AMERICAN POLITICAL PHILOSOPHY

The course explores American political philosophy by examining the writings of past and contemporary political thinkers – from Thomas Jefferson and James Madison to John Rawls and Robert Nozick. We shall focus on the development of some fundamental concepts – such as liberty, rights, political community, and justice – and their influence on the political reality of the United States in the past and today. The bilingual form of the course will allow us to study not only philosophical ideas but also their linguistic contexts in the American and Polish cultures.

• AMERYKAŃSKA FILOZOFIA POLITYCZNA

Wykład bada amerykańską filozofię polityczną poprzez analizę dzieł przeszłych i współczesnych myślicieli politycznych – od Tomasza Jeffersona i Jamesa Madisona do Johna Rawlsa i Roberta Nozicka. Skupimy się na rozwoju fundamentalnych pojęć – takich jak wolność, prawa, wspólnota polityczna i sprawiedliwość – i ich wpływu na polityczną rzeczywistość Stanów Zjednoczonych w przeszłości i dziś.