Fotografia Dzikiej Przyrody 2002-2008 - Wildlife Photographer of the Year, 2002-2008

Natura czerni i bieli, dzikie miejsca czy polarne topnienie. Fotografie najbardziej egzotycznych miejsc świata, życia zwierząt i tajemniczej dzikiej przyrody można oglądać od środy 7 stycznia do środy 14 stycznia w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ulicy Chodkiewicza 30.

Wystawę tworzą zwycięskie prace  konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year, 2002-2008, organizowanego przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Na tegoroczną edycję wystawy składają się 72. zdjęcia, nagrodzone i wyróżnione w kilkunastu kategoriach, autorstwa 79. fotografów z 29. krajów.

Niezwykle oryginalne ujęcia życia zwierząt, ich świat ujęty z zaskoczenia i tajemnica natury, to tylko niektóre fotografie, jakie będzie można podziwiać przez osiem dni w holu biblioteki Głównej UKW. Oglądać będziemy dzieła nagrodzonych fotografów zajmujących się uwiecznianiem nieznanej człowiekowi natury i życia zwierząt. Wystawa, otwarta dla wszystkich chętnych, prezentowana jest na Uniwersytecie dzięki uprzejmości Jerzego Zegarlińskiego, organizatora tego wydarzenia.