Zwycięzcy Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

31 stycznia 2009 r. w Instytucie Nauk Politycznych UKW został przeprowadzony Etap Okręgowy Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W zawodach udział wzięło 96 uczniów z 45 szkół województwa kujawsko-pomorskiego, którzy pomyślnie przeszli Etap Szkolny Olimpiady.

Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch etapach. Najlepsi uczniowie w etapie pisemnym (test) zostali zakwalifikowani do etapu ustnego. 15 osób odbyło rozmowę z komisją egzaminacyjną na podstawie wylosowanych pytań problemowych. Zgodnie z limitem, wyznaczonym przez Komitet Główny Olimpiady, do Etapu Centralnego awansowało 7 następujących uczniów:

• Anna Szymańska - I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Grudziądzu
  • Adrian Brona - I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Bydgoszczy
  • Szczepan Szczęsny - V Liceum Ogólnokształcące w Toruniu
  • Mariusz Braszkiewicz - I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
  • Michał Rybaczyk - II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu
  • Dominik Nowicki - IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu
  • Agata Szczerbiak - III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku

W imieniu Komitetu Okręgowego Olimpiady składam serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za pomoc w nagrodzeniu najlepszych uczniów w naszym Okręgu.