Krajowy półfinał XXIII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych na UKW

21 marca b.r. w Instytucie Mechaniki Środowiska i Informatyki Stosowanej rozegrany zostanie krajowy półfinał XXIII Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych (grymat.im.pwr.wroc.pl).

W konkursie tym biorą udział wcześniej zakwalifikowani zawodnicy w różnym wieku (począwszy od uczniów III klasy szkoły podstawowej po zawodowych matematyków i informatyków) podzieleni na osiem kategorii. W połowie maja we Wrocławiu odbędzie się krajowy finał tegorocznych zawodów, który wyłoni reprezentację Polski na międzynarodowe mistrzostwa w Paryżu. W poprzednich edycjach do reprezentacji krajowej wielokrotnie kwalifikowali się uczestnicy z Bydgoszczy i w międzynarodowej rywalizacji zajmowali często medalowe lokaty. Bydgoski półfinał poprowadzi dr Maria Topolewska.