Mamy nowego profesora

Prezydent Lech Kaczyński nadał tytuł profesora dr hab. Jackowi Woźnemu, Dziekanowi Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Nominację z rąk prezydenta prof. Jacek Woźny odebrał 26 lutego 2009 roku.

Prof. Jacek Woźny jest archeologiem, absolwentem UMK. Od października 2008 roku pełni funkcję Dziekana Wydziału Humanistycznego. W latach 1999-2002 był prorektorem ds. dydaktycznych uczelni. Na co dzień profesor zajmuje się archeologią pradziejową Polski, archeologią wierzeń religijnych oraz ochroną zabytków archeologicznych w województwie kujawsko-pomorskim i ich promocją w turystyce. Profesor Woźny jest członkiem Komisji Metodologii Komitetu Nauk Prahistorycznych Polskiej Akademii Nauk.