UKW na targach Przemysłowych Technik Produkcyjnych

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zaistniał na Międzynarodowych Targach Poddostawców, Targach Przemysłowych Technik Produkcyjnych, Obrabiarek i Maszyn Specjalnych w Lipsku - Niemcy jako wystawca w dniach 23-28.02.2009.

Dzięki współpracy z firmą SKRAW-MECH możliwe było zaprezentowanie na Targach na stanowisku wystawienniczym rozdrabniacza precyzyjnego RPW-11TN z Zakładu Konstrukcji i Dynamiki Maszyn WMFiT UKW. Stanowisko było częścią Polskiego Wystąpienia Narodowego pod patronatem Ambasady Rzeczypospolitej Polski w Berlinie. Zasadnicze znaczenie w takim usytuowaniu UKW & SKRAW-MECH miało powiązanie przemysłu i nauki, poszukiwanie innowacyjnych produktów i rozwiązań technicznych.

Wśród wielu osób odwiedzających stanowisko SKRAW-MECH – UKW był Tomasz Urbański – I Sekretarz Ambasady RP w Berlinie oraz Wolfgang Marzin, Prezes Zarządu Targów Lipskich GmbH, którym zaprezentowano innowacyjne pomysły nauki i ich możliwą realizację przez przemysł (na przykładzie prezentowanego rozdrabniacza do nasion oleistych – nowego produktu).

Odbyło się również w dniu 02.03.2009 spotkanie naukowo-biznesowe w SMS DEMAG Hilchenbach-Dahlbruch. Ze strony firmy SKRAW-MECH udział wzięli: Dyrektor Produkcji - mgr Mariusz Lenc, Kierownik Działu Marketingu - mgr Robert Kopras (odpowiedzialni w firmie za rozwój i promocję) oraz ze strony Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego- dr inż. Krzysztof Tyszczuk. Spotkanie z niemieckim przedsiębiorstwem było dla firmy SKRAW-MECH elementem prezentacji możliwości technicznych i rozwojowych Bydgoskiego Ośrodka Naukowo-Badawczo Produkcyjnego SKRAW-MECH – UKW.

Targi

Od czasu swojej premiery w 2000 roku Międzynarodowe Targi Poddostawców „Z“ (Zuliefermesse) systematycznie umacniają swoją pozycję wiodącej imprezy targowej dla europejskiej branży poddostawczej. W tym roku ponownie stanowiły idealną platformę kontaktów kooperacyjnych międzynarodowego przemysłu poddostawczego. Do głównych obszarów tematycznych należała branża motoryzacyjna, sektor budowy maszyn i urządzeń oraz elektronika, elektrotechnika, usługi przemysłowe i inne gałęzie przemysłu. Zauważalne było zwiększenie nacisku firm na rozwiązania innowacyjne (mocno podkreślane) i to w każdej z branż. Mocno akcentowane były w zastosowaniach przemysłowych układy i systemy mechatroniczne.

Targi "Z" mają wybitnie międzynarodowy charakter: podczas ostatniej edycji w 2008 roku aż 32% wystawców i 11% odwiedzających pochodziło spoza granic Niemiec
Dzięki kombinacji targów z giełdą kooperacji DNI ZAKUPÓW, spotkaniem przedsiębiorców CONTACT oraz bogatym programem ramowym targi „Z” oferują znacznie więcej niż każde inne targi w Niemczech.

Od 2007 roku Międzynarodowym Targom Poddostawców „Zuliefermesse” towarzyszą Branżowe Targi Przemysłowe Technik Produkcyjnych, Obrabiarek i Maszyn Specjalnych intec.
Wystawcami targów „Z” są producenci i oferenci komponentów, części, procesów i technologii z następujących branż:

• komponenty, procesy łączenia i montażu, narzędzia i elementy do produkcji części i modułów poddostawczych.
  • oprogramowanie maszyn i urządzeń sterowanych numerycznie
  • półprodukty, gotowe komponenty, procesy jako technologiczne usługi poddostawcze
  • elektrotechnika / elektronika: pojedyncze części, zespoły, procesy produkcji, uszlachetniania, montażu i testowania
  • usługi przemysłowe. Odwiedzający targi to specjaliści z obszarów zarządzania przedsiębiorstwem, zakupów i zaopatrzenia, produkcji, badań i rozwoju wielu branż i gałęzi przemysłu.

Linki:

www.4metal.pl