UKW opiekunem "Szkoły NATO"

Szkoła dla dzieci oficerów NATO - International School of Bydgoszcz - rozpoczęła działalność 2 marca 2009 roku, w budynku przy ulicy Gałczyńskiego 23 na Błoniu. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest organem założycielskim oraz opiekunem szkoły. Oprócz dzieci obcokrajowców mogą się w niej kształcić także dzieci polskie. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące szkoły.

POZIOMY KSZTAŁCENIA

• szkoła podstawowa,
  • gimnazjum,
  • liceum ogólnokształcące.

LICZBA UCZNIÓW W KLASIE

W jednej klasie kształcić ma się maksymalnie 15. uczniów, co zapewni komfortowe warunki nauczania.

JĘZYK WYKŁADOWY

Obowiązującym językiem wykładowym jest  angielski, zaś dodatkowym język francuski lub język niemiecki.

CZESNE:

Wysokość czesnego wynosi 1800 PLN za miesiąc kształcenia dziecka.

MISJA SZKOŁY

Sztandarowym celem szkoły jest wykształcenie odpowiedzialnych, samodzielnych i twórczych uczestników życia społeczno–przyrodniczo-kulturowego. Wymaga to odejścia od przekazywania przez nauczyciela gotowych treści. W zamian za to szkoła propaguje wszechstronny rozwój i samodzielne dochodzenie do wiedzy m.in. poprzez działania praktyczne oraz dysputy z nauczycielem i rówieśnikami.

PROGRAM KSZTAŁCENIA

Szkoła zmierza kształcić swoich podopiecznych zgodnie ze standardami i wytycznymi International Baccalaureate Organization (IBO) z wykorzystaniem programów międzynarodowych przeznaczonych do nauczania dzieci i młodzieży:
Primary Years Programme (PYP), dla dzieci w wieku 3-12 lat, który zapewnia wszechstronny rozwój dziecka, w klasie, jak i poza nią. Uczniowie programu realizują sześć ścieżek tematycznych, które pozwalają im zdobyć wiedzę i umiejętności, a także zrozumieć współzależność miedzy nimi. Uczą się myśleć twórczo, samodzielnie, rozwijając poczucie przynależności do społeczności oraz odpowiedzialności za siebie i innych
Middle Years Programme (MYP), dla dzieci w wieku 12-16 lat, który zakłada potrzebę wszechstronnego kształcenia świadomości międzykulturowej oraz interakcji ucznia z otoczeniem. Zintegrowane nauczanie zakończone indywidualnym projektem w języku angielskim realizowane jest w pięciu obszarach. Zgodnie  z wytycznymi IBO ma być spójny z programem narodowym, co zapewnia przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego;
Diploma Programme (DP), dla młodzieży w wieku 16-19 lat, który kończy się egzaminem maturalnym. Specyfika klasy I (tzw. klasa I-Pre IB) pozwala uczniom dokonać wyboru, co do dalszego kształcenia w kl. II i III.

DANE TELEADRESOWE SZKOŁY:

Adres: ul. Gałczyńskiego 23, 85- 322 Bydgoszcz
Tel.: 052/ 341-14-24  (sekretariat - czynny w g. 9 00 – 15 00 za wyjątkiem wtorku).
Osoby udzielające informacji:  Jolanta Brzezińska, Paweł Pilarski.