„Własność to odpowiedzialność” - III edycja konkursu Ministra Skarbu Państwa

Zapraszamy do udziału w konkursie „Własność to odpowiedzialność” - III edycja konkursu Ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada na projekty edukacyjne adresowane do studentów.

„Własność to odpowiedzialność”

III edycja konkursu Ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada
na projekty edukacyjne na temat własności prywatnej i prywatyzacji,
adresowane do studentów.

Minister Skarbu Państwa ogłasza konkurs na projekty edukacyjne na temat własności prywatnej i prywatyzacji, adresowane do studentów.

Wybrane projekty zostaną sfinansowane przez Ministerstwo Skarbu Państwa w drodze zlecenia ich realizacji projektodawcom. Projekty zostaną objęte Patronatem Ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada. Minister lub jego przedstawiciel wezmą udział w projekcie.

Uprawnione do udziału w konkursie są organizacje działające na rzecz środowiska akademickiego, w tym w szczególności:

• samorządy studenckie;
  • organizacje studenckie;
  • koła naukowe;
  • organizacje pozarządowe;
  • szkoły wyższe.

Grupy docelowe projektów:

• grupa podstawowa: studenci;
  • grupa uzupełniająca: media, liderzy opinii, pracownicy naukowi, uczniowie, przedsiębiorcy.
  • Projekty mogą zakładać organizację wszelkiego rodzaju działań adresowanych do studentów, w tym między innymi organizację: konferencji, wystaw, warsztatów, konkursów, seminariów, szkoleń.

Projekty będą oceniane na podstawie kryteriów:

merytorycznych (40 punktów)

• Projekty powinny dotyczyć własności prywatnej i obejmować przynajmniej jeden z jej poniższych wymiarów:
  • praktyczny (troska o własność jednostki);
  • społeczny (znaczenie własności dla całości społeczeństwa, nie tylko właścicieli, np. dla pracowników, społeczności lokalnej);
  • etyczno-religijny (znaczenie moralne własności, własność w różnych religiach);
  • polityczny (własność, jako gwarancja wolności i demokracji);
  • ekonomiczny (skuteczność gospodarki prywatnej);
  • znaczenie procesu prywatyzacji, jako upowszechniania własności prywatnej;
  • prywatyzacja w dobie kryzysu.

Projekty nie mające związku z tematyką merytoryczną konkursu nie będą rozpatrywane.

komunikacyjnych (30 punktów)

W tym w szczególności:

• współpracy z mediami;
  • planowanej frekwencji/zasięgu;
  • atrakcyjności przekazu;
  • oryginalności pomysłu.

doświadczenia wnioskodawcy (20 punktów)

Wnioskodawcy powinni wykazać się doświadczeniem z zakresu:

• realizacji podobnych projektów;
  • edukacji ekonomicznej;
  • współpracy z uczelniami i mediami.

planowanego budżetu (10 punktów)

W tym w szczególności:

• planowany wkład własny wnioskodawcy;
  • stosunek wnioskowanej kwoty do skali realizowanego przedsięwzięcia.

Projekty należy zgłosić do dnia 17 marca 2009 roku na adres Biura Komunikacji Społecznej Ministerstwa Skarbu Państwa z dopiskiem “Konkurs studencki: Własność to odpowiedzialność”. Decyduje data wpływu projektów. Projekty zostaną wybrane do dnia 24 marca 2009 roku. Projekty powinny przebiegać w okresie od 30 marca 2009 roku do 30 września 2009 roku (w uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość dofinansowania projektów realizowanych w okresie od 1 października do 31 grudnia 2009 roku).

Organizacjom, które złożą najciekawsze projekty Ministerstwo Skarbu Państwa zleci prowadzenie działań niezbędnych dla ich realizacji. Maksymalne dofinansowanie jednego projektu przez Ministerstwo wynosi 10 000 PLN. Przewidywana pula środków przeznaczonych na konkurs to 50 000 PLN (kwota nie musi być wydana w całości).

Konkurs nie jest prowadzony w trybie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007r. Nr 223, poz.1655 z późń. zm.).

Patronat nad konkursem objął Portal Organizacji Pozarządowych www.ngo.pl

Dodatkowych informacji udziela: