Jerzy Puciata - Ku światłu

Dnia 26 marca 2009 r. o godz. 12.00 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przy ul. Chodkiewicza 30 odbędzie się spotkanie z cyklu: W bibliotece o sztuce, podczas którego nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Jerzego Puciaty "Ku światłu".

Wernisaż będzie poprzedzał dyskusję panelową o sztuce niezależnej, zatytułowaną: Wolność sztuki - sztuka wolności. Wykład wprowadzający wygłosi krytyk sztuki - Magdalena Hniedziewicz z Warszawy, która będzie też moderowała dyskusję. W dyskusji uczestniczyć będą: Grzegorz Kaczmarek – socjolog, Piotr Siemaszko – badacz związków literatury i malarstwa, Krzysztof Derdowski – publicysta i pisarz, Jerzy Puciata – artysta malarz, a także aktywny uczestnik przemian ustrojowych w Polsce.

Zapraszamy na spotkanie wszystkich zainteresowanych. Wystawa Jerzego Puciaty będzie prezentowana w Bibliotece Głównej do 30 kwietnia.