Kolejny sukces naszych wioślarzy!

Nasi wioślarze zajęli 38. miejsce w prestiżowych regatach Head of the River Race, rozgrywanych 21 marca 2009 r. w Londynie! W zawodach startowało ponad 400 osad z całego świata, zajęcie tak wysokiej lokaty to ogromny sukces naszych zawodników, jedynych reprezentantów Polski na tej imprezie.

Nasi reprezentanci startowali z 54. miejsca i znaleźli się w klasyfikacji generalnej na 38. miejscu. Wśród 65 osad zagranicznych zajęliśmy 13. miejsce, a rozpatrując tylko reprezentantów zagranicznych uczelni, uplasowaliśmy się na 4. miejscu.

Regaty Head of the River Race mają długa tradycję, rozgrywane są na Tamizie od 1926 r. Jednym z warunków uczestnictwa jest posiadanie miejsca do zwodowania łódki. Łódź i miejsce do wodowania zostały użyczone naszym wioślarzom przez Oxford Brookes University.

Sukces naszych zawodników, którzy na co dzień są wioślarzami klubu Lotto-Bydgostia-WSG-BP, nie byłby możliwy bez pomocy sponsorów. Do wyjazdu Polaków na regaty przyczynił się Prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz, Marszałek Województwa Piotr Całbecki oraz  Rektor UKW prof. dr hab. inż. Józef Kubik. Czynny wkład w organizację regat miał prezes Fundacji Polsko-Brytyjskiej Romuald Poślednik oraz Krzysztof Kościański.
Wsparcia organizatorom udzieliły również przedsiębiorstwa, takie jak: Edbud, MDD, Promar, Adtel, Carrefour Galeria Pomorska, Formedia, J.J.G. Ziółkowscy s.c.

Londyński sukces ósemki wioślarskiej UKW był tematem konferencji prasowej, która odbyła się 24 kwietnia w gmachu UKW. Zawodnicy oraz trener drużyny – Lech Olszewski, otrzymali gratulacje i okolicznościowe upominki z rąk Rektora UKW.

Skład naszej ósemki:

• Miłosław Kędzierski,
  • Ryszard Ablewski,
  • Krzysztof  Gwizdała,
  • Daniel Rosiński,
  • Mateusz Hamerski,
  • Piotr Kwiatkowski,
  • Marcin Szatkowski,
  • Adam Mrotek,
  • Rafał Woźniak – sternik,
  • Michał Tobolski – rezerwowy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!