Fundacja dla UKW wyszkoli za darmo informatyków

Fundacja dla UKW wyszkoli za darmo 120 osób w bardzo poszukiwanym zawodzie – administrator sieci informatycznych. Pieniądze na kursy pochodzą z grantu Urzędu Marszałkowskiego.

Projekt Fundacji dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy „Administrator sieci – zdobądź zawód z przyszłością” został bardzo wysoko oceniony przez kwalifilatorów unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Zatwierdzony budżet przedsięwzięcia wynosi ok. 700 tys. zł.

Lada dzień ruszą zapisy do pierwszych dwóch 12-osobowych grup kursu. Szansę na zakwalifikowanie mają osoby z dobrą orientacją w zagadnieniach informatyki, pracujące, przynajmniej z wykształceniem średnim (minimum pięć lat od zakończenia szkoły) i podstawową znajomością języka angielskiego. Nauka będzie prowadzona według standardów Cisco CCNA oraz Cisco CCNS i zajmie 17 kilkugodzinnych sesji. Zwykle koszt takiego kursu dla uczestników to ok. 4 tys. zł, tym razem jednak uczestnictwo jest zupełnie bezpłatne.

Zajęcia będą odbywać się w budynku uniwersytetu przy pl. Weyssenhoffa. W krótkim czasie zostanie uruchomiona strona internetowa poświęcona kursom, o której niezwłocznie poinformujemy. Szczegółowe wiadomości można uzyskać u mgr Piotra Żmudzińskiego – zmudzin@ukw.edu.pl.

Przypominamy również, że dzięki Fundacji dla UKW po raz pierwszy można przekazywać 1 proc. podatków na potrzeby środowiska uniwersytetu. Wystarczy w zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiednią rubrykę nazwę Fundacja dla UKW i numer KRS 0000176353.