Biologiczne aspekty ochrony zdrowia i środowiska – IX Interdyscyplinarne Forum Naukowe

V Liceum Ogólnokształcące, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej oraz LPKiW w Myślęcinku zorganizowali IX Interdyscyplinarne Forum Naukowe oraz konkurs dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem: „Odkrycia biologiczne i ich znaczenie”.

W ramach Forum odbył się konkurs dla młodzieży bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych przebiegający w tym roku pod hasłem „Odkrycia biologiczne i ich znaczenie”. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wytypowała 8 prac finałowych oraz 4 wyróżnienia. Uczniowie walczyli o zwycięstwo w konkursie wygłaszając 10-15 minutowe wystąpienia wsparte prezentacjami multimedialnymi. W tym roku komisja konkursowa, w skład której wchodzili m.in. pracownicy naukowi UKW oraz Collegium Medicum UMK, ustaliła następujące wyniki konkursu:

• I miejsce zajęła Aleksandra Mickuś z V LO
  • II miejsce zajęła Magdalena Dębicka z I LO
  • III miejsce zajęła Nina Żmudzińska z V LO
  • IV miejsce zajęła Agnieszka Michalak z IV LO
  • V miejsce zajęła Elżbieta Koczerska z IV LO
  • VI miejsce zajęła Natalia Głowacka z V LO
  • VII miejsce zajęła Agnieszka Koch z VIII LO
  • VIII miejsce zajął Grzegorz Chaberek z ZSB

Z uwagi na wysoki poziom merytoryczny zgłoszonych prac i ich walory edukacyjne Komisja Konkursowa przyznała też 4 wyróżnienia.

Program:

• 9:00 – uroczyste otwarcie – Instytut Biologii Eksperymentalnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, ul. Chodkiewicza 30
  • 9:15 – dr n. med. Daria Pracka, Katedra Fizjologii, CM UMK – „W trosce o zdrowy sen”.
  • 9:30 – dr hab. n. med. Roman Makarewicz, prof. UMK, Katedra i Klinika Onkologii i Brachyterapii CM – „Pozytonowa tomografia emisyjna w onkologii.”
  • 9:45 – mgr inż. Renata Zborowska Dobosz, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy – „Kryteria oceny jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi”.
  • 10:00 – prof. dr hab. Jarosław Burczyk, Instytut Biologii Eksperymentalnej UKW – „Wykorzystanie polimorfizmu nukleotydów w badaniach z zakresu genetyki człowieka”.
  • 10:15 – przerwa

Część II Finał konkursu „Odkrycia biologiczne i ich znaczenie”

• 10:35  - otwarcie forum
  • 10:45 – wystąpienie uczniów zakwalifikowanych do finału konkursu