Dni Nauki 2009

Jadwiga Staniszkis, Andrzej Rychard, Leszek Mazan, Alosza Awdiejew będą gośćmi Dni Nauki 2009 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, które właśnie trwają. Dziś 23 kwietnia, drugi dzień imprezy - Dzień Słowiański. Oprócz gości, z wykładami, warsztatami, koncertami, przedstawieniami i pokazami zaprezentuje się kilkuset pracowników i studentów uniwersytetu oraz zaprzyjaźnionych instytucji.

Motywem przewodnim drugiego, tematycznego, dnia będzie Słowiańszczyzna.

Tradycyjnie już imprezy odbywać się będą w czterech ścieżkach tematycznych.
Ścieżka humanistyczna
pozwoli uczestnikom na wzięcie udziału w debacie oxfordzkiej: Wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa UE to fikcja. Zmierzyć się z ortografią w czwartym już Ogólnobydgoskim Dyktandzie „Zostań Mistrzem Ortografii” czy poznanie topografii miasta przez pryzmat historii bydgoskich karmelitów.

Ścieżka informatyczno-fizyczna
to pokazy programowania robotów, wykłady z astronomii czy eksperymentatorium fizyczne. Będzie można zobaczyć komputer zwijany w rulon oraz zapoznać się z nowoczesnymi nieinwazyjnymi technikami w archeologii czy wziąć udział w zawodach zdalnie sterowanych modeli samochodów wyścigowych.

Ścieżka pedagogiczno-psychologiczna
to szereg warsztatów i pokazów, które przygotują nas do radzenia sobie ze stresem, cyberprzemocą i konfliktami. Zapozna nas z przyjemnymi technikami uczenia się, wreszcie: ułatwi właściwe posługiwanie się głosem, także podczas śpiewu. Specjaliści podpowiedzą też, jak zostać liderem i pobudzać w sobie kreatywność.

Ścieżka przyrodnicza
umożliwi nam przyjrzenie się m.in. mięśniom (pod mikroskopem) oraz mikroorganizmom. Ponadto w terenie poznać będzie można tajemnice ogrodu botanicznego, wziąć udział w marszu na orientację czy przyjrzeć się procesowi powstawania map.

Wszystkie informacje i program i zapisy na: www.dninauki.ukw.edu.pl

Zapraszamy!

Nie może cię tam zabraknąć, przyjdź na Dni Nauki i baw się z nami!