Porozumienie między UKW a Zakładem Mechanicznym SKRAW-MECH

2 kwietnia 2009 roku zawarto porozumienie pomiędzy Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, reprezentowanym przez prof. dr hab. inż. Józefa Kubika a Zakładem Mechanicznym SKRAW-MECH, reprezentowanym przez Michała Stanisława Bohuszewicza – Prezesa Zarządu. W porozumieniu tym strony zobowiązały się, że podejmą współpracę naukowo-badawczą. W szczególności poprzez:

• realizację wspólnych projektów i tematów badawczych w zakresie poszukiwania rozwiązań produktów innowacyjnych,
  • wykonywania prototypów maszyn i urządzeń, ekspertyz, analiz, testów, kursów, szkoleń,
  • organizacji konferencji, seminariów, wystaw i praktyk studenckich.
  • wspólne wykonywanie przedsięwzięć badawczych i przygotowywanie wniosków wspólnych projektów,
  • prowadzenie szkoleń pracowników jednej ze Stron umowy w zakresie kompetencji drugiej Strony,
  • szkolenia studentów Uniwersytetu i pracowników Zakładu Konstrukcji i Dynamiki Maszyn oraz umożliwienie studentom Uniwersytetu odbycia w SKRAW-MECH praktyk studenckich lub staży krótkoterminowych.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i Zakład Mechaniczny SKRAW-MECH wystąpili wspólnie na Międzynarodowych Targach Poddostawców, Targach Przemysłowych Technik Produkcyjnych, Obrabiarek i Maszyn Specjalnych w Lipsku, jako wystawca w dniach 23 – 28 lutego 2009.

Dzięki współpracy z firmą SKRAW-MECH możliwe było zaprezentowanie w Niemczech na Targach na stanowisku wystawienniczym rozdrabniacza precyzyjnego RPW-11TN z Zakładu Konstrukcji i Dynamiki Maszyn Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Stanowisko było częścią Polskiego Wystąpienia Narodowego pod patronatem Ambasady Rzeczypospolitej Polski w Berlinie. Zasadnicze znaczenie w takim usytuowaniu SKRAW-MECH & UKW miało powiązanie przemysłu i nauki, poszukiwanie innowacyjnych produktów i rozwiązań technicznych.