Dni Nauki 2009 już za nami!

Kolejna edycja imprezy już za nami, 22 i 23 kwietnia mogliśmy uczestniczyć w wielu warsztatach, wykładach, pokazach oraz koncertach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się  prof. Andrzej Rychard, prof. Jadwiga Staniszkis i red. Leszek Mazan.

W tych wyjątkowych dniach na wszystkich zainteresowanych, tych młodszych i starszych czekało mnóstwo atrakcji. Można było zobaczyć tańce robotów, posłuchać o zasobach ukrytego internetu, wziąć udział w debacie oxfordzkiej o wspólnej polityce zagranicznej i bezpieczeństwa Unii Europejskiej, uczestniczyć w zajęciach z logopedii na wesoło.

Ponadto w żywiołowych koncertach na kampusie zaprezentowali się nasi studenci, Big Band UKW, zespół Ewi czy Pchełki. Można było zobaczyć fantastyczny pokaz musztry paradnej w wykonaniu orkiestry reprezentacyjnej POW. Z koncertem Słowiańska Dusza zaprezentował się Alosza Awdiejew, natomiast w Katedrze Bydgoskiej Chór Akademicki Politechniki Gdańskiej.

Dzień słowiański, w którym podpisano umowę między UKW a Uniwersytetem w Szumen, obfitował w wiele wydarzeń podkreślających nasze słowiańskie korzenie. Można było posmakować tradycyjnych wypieków, zobaczyć ceramikę Słowian, poznać podstawy cyrylicy.

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezach Dni Nauki. Zapraszamy w przyszłym roku!
Więcej zdjęć: Galeria: Dni Nauki 2009