Umowa o współpracy międzyuczelnianej pomiędzy Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego i Uniwersytetem Konstantyna Presławskiego w Szumen (Bułgaria)

W ramach organizowanych w dniach 22-23 kwietnia Dniach Nauki, doszło do podpisania umowy o współpracy naukowo-dydaktycznej między UKW a Uniwersytetem Konstantyna Presławskiego. Uczelnię z Szumen reprezentował Prorektor ds. Nauki
i Współpracy z Zagranicą, Prof. Dragomir Marchev.

Podpisanie umowy o współpracy międzyuczelnianej, a zatem nadanie współpracy formalnego charakteru, ma na celu ułatwienie pracownikom obydwu uczelni nawiązywanie kontaktów i realizację wspólnych projektów.

Strony umowy zobowiązały się do prowadzenia współpracy badawczej i dydaktycznej, wymiany pracowników naukowo-dydaktycznych, wymiany studentów w ramach Programu Erasmus, realizacji wspólnych programów kulturalnych, wymiany materiałów naukowych i dydaktycznych, publikacji naukowych oraz publikacji uczelnianych.

Towarzyszące podpisaniu umowy spotkanie z udziałem władz rektorskich i dziekańskich oraz delegacji z partnerskich uczelni z Pilzna i Bańskiej Bystrzycy było również doskonałą okazją do zaprezentowania ofert uczelni.

Osobą koordynującą współpracę z Uniwersytetem w Bułgarii ze strony Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest dr hab. Margarita Ilieva, prof. nadzw..