Bezpłatne warsztaty dla rodziców przedszkolaków

Proponujemy rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym warsztat, który pozwoli czerpać radość z bycia rodzicem i wychowywania dziecka. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne 14 maja 2009 o godzinie 18.30 – 19.30 ul. Powstańców Wielkopolskich 2, sala nr 7. Czekamy na zgłoszenia drogą internetową:motke@interia.pl, a od 10 maja - telefoniczną 728816827.
Uwaga!!!
W warsztacie uczestniczyć mogą tylko te osoby, które podczas spotkania organizacyjnego wypełnią ankiety!

Dzięki udziałowi w tym warsztacie rodzice mają szansę na:
poszerzenie wiedzy o tym,

• jak rodzicielskie oczekiwania wpływają na dzieci
  • czym jest wychowanie
  • jakie dziecko ma potrzeby i jak je zaspokajać
  • jak docenić osiągnięcia dziecka
  • co powinno umieć i wiedzieć dziecko w wieku przedszkolnym
  • co sprzyja rozwojowi dziecka, a co może go utrudnić

i rozwinięcie umiejętności:

• dostrzegania potrzeb dziecka i odpowiedniego reagowania na nie
  • słuchania i rozumienia tego, co chcą powiedzieć dzieci
  • udzielania wsparcia
  • radzenia sobie z trudnymi zachowaniami dzieci np.: buntem, niechęcią
  • rozwijania dziecięcej samodzielności.

Wszystkie spotkania są tak zaplanowane, żeby rodzice mieli możliwość dyskutowania na temat wychowania własnych dzieci, wypełniania kart, rozmów w parach i małych grupach. Do każdego spotkania przygotowane zostały ćwiczenia, które ułatwiają zapamiętywanie treści. Rodzice po każdym spotkaniu otrzymają materiały zawierające treści poruszane na spotkaniu.można ocenić na ile przydał się Państwu ten warsztat. Udział w warsztacie jest bezpłatny.

Terminy warsztatów:

• 19 czerwca (piątek), godz.  17.00 – 20.00
  • 20 czerwca (sobota), godz. 9.00 – 18.00
  • 21 czerwca (niedziela), godz. 9.00 – 18.00

Prowadzący:

• Małgorzata Krzak - psycholog

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest trzykrotne (14.05, 19.06-21.06) wypełnienie ankiety (od kilkunastu do kilkudziesięciu minut). Jest ona anonimowa i dzięki niej będzie
Prowadzenie badań i warsztatów związane jest z pracą doktorską B. Poćwiardowskiej (pedagog, socjoterapeuta, pracownik UKW w Bydgoszczy) pisaną pod kierunkiem dr hab. M. Deptuły prof. nadzw..