Drodzy Maturzyści, kandydaci na studia! Trwa rejestracja na studia na naszym uniwersytecie! Wystarczy wejść na stronę: www.rekrutacja.ukw.edu.pl
Do 31 sierpnia trwa rejestracja na studia:
- I stopnia niestacjonarne
- II stopnia stacjonarne i niestacjonarne
- jednolite magisterskie niestacjonarne
Masz pytania chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń do Biura Rekrutacji
- 052 34 19 160
- 052 34 19 161
- 052 34 19 162
- 052 34 19 163
Warto dowiedzieć się co mówią studenci o swoich kierunkach!
Martyna Świderska
studentka pierwszego roku lingwistyki stosowanej, język angielski z językiem rosyjskim
W odróżnieniu od tradycyjnej filologii, lingwistyka stosowana opiera się na intensywnej nauce dwóch języków obcych. Zdecydowałam się na ten kierunek, ponieważ ukończenie studiów na tym kierunku stwarza wiele możliwości na rynku pracy. Podczas zajęć mogę poznawać nie tylko język, ale i kulturę, historię Anglii, Rosji czy USA. A wszystko to w wyjątkowej atmosferze jaka panuje na uczelni.
Tomasz Plewa
student piątego roku historii
Historia jako kierunek nie skupia się tylko na datach i statystykach bitew, zagłębia się też w pikantne szczegóły, które dodają tej nauce rumieńców. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest specjalność integracja europejska, która znacznie rozszerza ludzkie horyzonty na temat Wspólnoty Europejskiej i jej mechanizmów działania, ponadto pokazuje jak te struktury oddziałują na nasze życie codzienne. Inne specjalności - ochrona dóbr kultury ( dla koneserów tego nurtu) i nauczycielska (dla ... przyszłych nauczycieli) są bardzo poważnym dopełnieniem całości. Gorąco polecam studiowanie na UKW historii, bo jak mawiał Norwid: "Historia jest siłą. Historię nie tylko stanowią wiarogodne zbiorowiska nagich faktów ale i pojęcia, jakie naród o swej własnej wyrabia historii
Katarzyna Stefaniak
studentka piątego roku pedagogiki, specjalność opieka i wychowanie z profilaktyką społeczną
Opieka i wychowanie jest kierunkiem o szerokim zakresie kształcenia, ponieważ daje możliwość podjęcia pracy w różnego rodzaju placówkach opiekuńczo-wychowawczych np. bursach, świetlicach oraz na stanowisku pedagoga szkolnego. Studiowanie tego kierunku umożliwia udział w treningach interpersonalnych i treningach komunikacji, które pozwalają na zapoznanie z technikami porozumiewania się ludzi z różnych kręgów społecznych. Na salach wykładowych spotkać można wiele interesujących osobowości, wśród których znaleźć można prawdziwych przyjaciół.
Kamil Niezręcki
student trzeciego roku informatyki
Kierunek informatyka jest kierunkiem bardzo przyszłościowym. Na naszej uczelni szczególny nacisk położony jest na wykorzystanie informatyki do różnego rodzaju badań. Przez trzy i pól roku można nauczyć się kilku języków programowania, poznać zagadnienia związane z tworzeniem systemów informatycznych oraz wiele innych ciekawych rzeczy, które pomogą nam w przyszłości w znalezieniu ciekawej pracy. Oczywiście to wszystko nie będzie możliwe bez znajomości matematyki, której na kierunku informatyka nie brakuje. Wszystko kończy się zdobyciem tytułu inżyniera, który obecnie jest bardzo poszukiwany na rynku pracy.
Agata Welc
studentka trzeciego roku edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej
Edukacja muzyczna ( w skrócie) to na pewno ciekawy kierunek dla ludzi lubiących muzykę. Można rozwijać swoje pasje lub talenty. Uważam, że każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Śpiewamy, gramy raz lepiej raz gorzej, czasem trochę teorii przyswajamy. Moim zdaniem warto. Mój rocznik ma dodatkowa specjalność: resocjalizacja.... czyli na dobry początek mam ukończone niejako dwa kierunki. Polecam!
Marta Różańska
studentka czwartego roku lingwistyki stosowanej, język angielski z językiem rosyjskim
Studia typowo dla maniaków językowych, dla których praca z językami obcymi to sama przyjemność, a ilość materiału i książek, jak i początkowo duża liczba godzin nie odstraszają od nauki. Spora liczba zajęć praktycznych, wyrozumiali i kompetentni wykładowcy to główne atuty kierunku. Kierunek jest wymagający, należy zapomnieć o stwierdzeniu niektórych studentów, że studia = sesja, jako że w trakcie semestru jest całkiem sporo kół i zaliczeń, ale jeśli choć trochę włoży się od siebie, to dostaje się w zamian niemało satysfakcji. Mając możliwość dokonania wyboru kierunku jeszcze raz nie zmieniłabym zdania i poszła na LS AR.
Maciej Górecki
student drugiego roku stosunków międzynarodowych
Dlaczego warto studiować stosunki międzynarodowe? To według mnie jeden z najwszechstronniej rozwijających kierunków na naszej uczelni. Studenci stosunków międzynarodowych prócz licznych przedmiotów historycznych i politologicznych, poznają tajniki podstaw negocjacji, psychologii politycznej oraz statystyki i demografii. Na marzących o karierze dyplomaty bądź ambasadora czekają zajęcia z protokółu dyplomatycznego, a pragnący rozwijać swą działalność naukowo - badawczą już na samym początku studiów mają możliwość działania w Kole Naukowym Stosunków Międzynarodowych. Dlaczego UKW? To młody, będący blisko studenta uniwersytet. Wykładowcy traktują nas jak partnerów, kładąc nacisk nie tylko na realizację materiału, ale także rozwijanie indywidualnych pasji.
Natalia Bilewska
studentka drugiego roku ochrony środowiska
Wybrałam tę uczelnie ze względu na ciekawe perspektywy późniejszego zatrudnienia. Jestem studentką II roku ochrony środowiska i wiem że zdobyta wiedza z zakresu np. mikrobiologii pomoże znaleźć mi pracę w której będę się spełniać. Uczelnia zapewnia również ciekawe kola naukowe, wyjazdy terenowe i wyjścia do potencjalnych, przyszłych zakładów pracy aby pokazać że nasza wiedza nie jest tylko suchą teorią. Bardzo zaskoczyły mnie na pierwszym roku liczne laboratoria i samodzielność na jaką pozwala się studentowi.
Marta Okonek
studentka czwartego roku filologii polskiej
Filologia polska to kierunek niezwykle pracochłonny, ale jednocześnie bardzo ciekawy i satysfakcjonujący. Umożliwia nie tylko poznanie języka polskiego i literatury różnych epok, lecz także wielu innych dziedzin. To kierunek interdyscyplinarny. Łączy w sobie dzieje kultury, sztuki, filmu. Studia te uczą również samodzielnego myślenia i umiejętności formułowania wypowiedzi pisemnych oraz ustnych. Możliwość wyboru różnych specjalizacji daje szansę na związanie przyszłej kariery z różnymi, prężnie rozwijającymi się zawodami. Dziennikarstwo, komunikacja społeczna, edytorstwo, to tylko niektóre z potencjalnych dróg. Filologia polska daje solidne podstawy teoretyczne, a obowiązkowe praktyki stwarzają możliwość sprawdzenia się w danym zawodzie.
Anna Rząca
studentka czwartego roku pedagogiki o spec. doradztwo zawodowe i przedsiębiorczość
Zaczynając studia nie wiedziałam, czego tak naprawdę mogę się spodziewać po tym kierunku. Domyślałam się, że oferuje on przygotowanie do różnych stanowisk, jak np., nauczyciel przedsiębiorczości czy pracownik Urzędu Pracy albo pośrednictwa pracy. Teraz już wiem, że te studia to był dobry wybór. Oprócz wielu przedmiotów stricte pedagogicznych, mamy zajęcia typowe dla specjalności prowadzone przez wybitnych profesorów i specjalistów. Uczelnia zapewnia studentom dobrze zorganizowane praktyki, z których można wynieść ciekawe i cenne informacje. Uważam, że studia na kierunki doradztwo zawodowe i przedsiębiorczość zapewnią mi dobry start na rynku pracy.