Magdalena Górska, studentka UKW wśród laureatów Studenckich Nobli 2009

Reprezentantka UKW – Magdalena Górska uplasowała się na drugim miejscu w regionalnym etapie rywalizacji o tytuł Studenta Roku 2009. Nasza przedstawicielka studiuje jednocześnie pedagogikę i psychologię. Na obu kierunkach wyróżnia się zaangażowaniem. Charakteryzuje ją ciągła chęć rozwoju osobistego, skutkująca udziałem w wielu szkoleniach, konferencjach naukowych, a także publikacjami naukowymi. Opłaciło się, gdyż ponadprzeciętne osiągnięcia naukowe i społeczne oraz status studenta uczelni państwowej lub niepaństwowej, są przepustką do konkursowych zmagań.

Studencki Nobel 2009, który jest kontynuacją konkursu Primus Inter Pares, organizowany jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Ideą zmagań żaków jest wyłonienie i promowanie studentów, którzy zdecydowanie wyróżniają się na tle rówieśników swoją wiedzą i ambicjami m. in. poprzez udział w konferencjach i sympozjach, odbywanie staży i praktyk naukowych, aktywność w kołach naukowych, osiągnięcia sportowe i artystyczne, czy też działalność charytatywną.

Wyłonienie laureatów na szczeblu wojewódzkim nastąpiło 8. mają br. podczas uroczystej gali w Urzędzie Miasta Bydgoszczy. W rywalizacji brało udział 30 studentów, reprezentujących 6 uczelni wyższych z naszego regionu. Pierwsze miejsce zajęła Marlena Anna Czaplarska (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), drugie, wspomniana już Magdalena Górska (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego), trzecie natomiast Agnieszka Teresa Dalacinska (Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa).

Zdobywcy pierwszych miejsc, z poszczególnych województw, walczyć teraz będą o Studenckiego Nobla 2009 podczas ogólnopolskiego finału konkursu.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!