35 tys. zł. wsparcia unijnego dla każdego z 30. wyróżnionych doktorantów UKW

30. doktorantów UKW otrzymało, w ramach projektu „Stypendia dla doktorantów 2008/2009 – ZPORR”, wsparcie w wysokości 35 tys. zł brutto. W gronie tym znalazło się ośmiu naukowców z kierunku mechanika, pięciu z informatyki, siedmiu z psychologii, czterech z pedagogiki oraz sześciu z historii. Ogółem w całym regionie kujawsko-pomorskim stypendia otrzymało 353. absolwentów szkól wyższych, kontynuujących naukę na studiach doktoranckich. Istotnym kryterium, branym pod uwagę przy przyznawaniu stypendiów, było przyczynienie się pracy naukowej do rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego.

Projekt jest realizowany przez Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski, we współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Realizacja projektu została zaproponowana władzom wojewódzkim przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, jako wyróżnienie za znakomite wykorzystanie funduszy w ramach poprzedniego projektu.

Młodzi naukowcy mogą przeznaczyć stypendia na pracę naukową i przygotowanie pracy doktorskiej, co wiąże się z zakupem podręczników naukowych, aparatury badawczej, czy wyjazdami na międzynarodowe konferencje. Obowiązkiem stypendystów będzie m.in. prowadzenie stron internetowych, informujących o postępach ich prac badawczych.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym naukowcom!

Listę stypendystów z UKW prezentujemy poniżej:

1. Kazimierska-Drobny Katarzyna
  2. Pawełkowski Karol