Od Moskwy i Sankt Petersburga do Paryża i Nowego Jorku - wystawa w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego

27 maja 2009 r. (środa) o godz. 12.00 w Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego nastąpi otwarcie wystawy pt. Od Moskwy i Sankt Petersburga do Paryża i Nowego Jorku. Na uroczystość przybędzie z Moskwy Władimir Sergiejewicz Ugarov – dyrektor Domu Rosyjskiej Emigracji im. Aleksandra Sołżenicyna, pisarz A. N. Warłamov – laureat Literackiej Nagrody Aleksandra Sołżenicyna oraz Igor Lwowicz Teterev  – przedstawiciel Ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego podczas uroczystości otrzyma cenny dar – zbiór 303 tomów współczesnych rosyjskich wydawnictw humanistycznych, prezentowanych na wystawie, które zostaną przekazane przez Dom Rosyjskiego Ośrodka Emigracji im. Aleksandra Sołżenicyna dla naszej Uczelni.