Wybory elektorów wybierających członków Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego Komunikat przewodniczącej Komisji Wyborczej UKW

W dniu 29 maja 2009 r. zgłoszeni zostali następujący kandydaci na elektorów:

w grupie profesorów i doktorów habilitowanych:

•     Prof. dr hab. Adam Boratyński (WNP),
  •     Prof. dr hab. Teresa Hejnicka – Bezwińska (WPiP),
  •     Dr hab. Grażyna Sawicka, prof. nadzw. (WH);

w grupie doktorów:

•     Dr Mirosław Gołuński (WH),
  •     Dr Remigiusz Koc (WPiP),
  •     Dr Anna Rutkowska (WPiP).

W tej sytuacji ważne są głosy:

• bez skreśleń,
  • z jednym, dwoma lub trzema skreśleniami,
  • oddane na kartce, którą wyborca otrzymał od komisji wyborczej.

Kartki z pieczątką Komisji Wyborczej UKW zostały przekazane lub zostaną przekazane w najbliższym czasie Wydziałowym Komisjom Wyborczym, które przeprowadzą wybory na Wydziałach. Odbędą się one w dniach posiedzeń Rad Wydziałów:

• 2 czerwca – Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki,
  • 9 czerwca – Wydział Humanistyczny oraz Wydział Pedagogiki i Psychologii,
  • 16 czerwca – Wydział Nauk Przyrodniczych.

Termin wyborów wśród doktorów jednostek ogólnouczelnianych i międzywydziałowych zostanie podany do wiadomości po 1 czerwca.

Wydziałowe Komisje Wyborcze dysponują krótkimi informacjami o zgłoszonych kandydatach.
Zgodnie z regulaminem – wybory przeprowadza się oddzielnie w każdej grupie nauczycieli akademickich. Wybrani elektorzy ze wszystkich uczelni w Polsce wybierać będą spośród siebie członków Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego. Wybory odbędą się 26 listopada w miejscu i o godzinie, które zostaną podane w późniejszym terminie przez Centralną Komisję Wyborczą.

Przewodnicząca Komisji Wyborczej UKW
  Prof. dr hab. Elżbieta Laskowska