Dzieci z Palestyny z wizytą w Polsce

W miniony poniedziałek przyjechała do Polski siedemdziesięcioczteroosobowa grupa palestyńskich dzieci. Młodzi Palestyńczycy przebywają w Warszawie na zaproszenie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego oraz Fundacja dla Uniwersytetu są oficjalnymi partnerami tej akcji we współpracy z kancelarią Prezydenta RP. Koordynatorem  zarówno Uniwersytetu jak i Fundacji jest prof. Bassam Aouil z Katedry Psychologii Klinicznej Instytutu Psychologii UKW.

Udział Uniwersytetu, jak i Fundacji polega na organizowaniu i realizowaniu specjalnych zajęć terapeutycznych i rekreacyjnych wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Studentów i Absolwentów Psychologii z całej Polski. U większości dzieci można stwierdzić PTSD (stres pourazowy).

Dzieci zwiedzą Bydgoszcz, Toruń oraz Park Jurajski w Solcu Kujawskim, planowane są też seanse w toruńskim planetarium i spotkanie w jednym z przedszkoli.