ERASMUS dla nauczycieli akademickich

Do końca września trwa rekrutacja 2009/10  na wyjazdy dla pracowników naukowo-dydaktycznych  w celu przeprowadzenia zajęć dydaktycznych (wykładów, seminariów, warsztatów) dla studentów partnerskich uczelni.

Aby przystąpić do rekrutacji  wypełniony FORMULARZ ZGŁOSZENIA NAUCZYCIELA AKADEMICKIEGO NA WYJAZD W RAMACH PROGRAMU LLP ERASMUS należy dostarczyć do Uczelnianego Koordynatora Programu Erasmus lub Biura Współpracy Międzynarodowej do 30 września 2009 r.

Na realizację wyjazdu nauczyciel otrzymuje stypendium z budżetu Programu Erasmus. Pobyt w uczelni zagranicznej może trwać od kilku dni do 6 tygodni. Jeśli pobyt trwa 1 tydzień lub krócej, nauczyciel jest zobowiązany przeprowadzić co najmniej 5 godzin zajęć dydaktycznych. Przed wyjazdem nauczyciel akademicki jest zobowiązany ustalić planowany program dydaktyczny w zagranicznej uczelni (Teaching programme), który musi zatwierdzić uczelnia macierzysta i goszcząca.

Wyjazdy w Erasmusie są dobrą okazją do sprawdzenia i doskonalenia własnych kompetencji, umożliwiają nawiązanie nowych kontaktów o charakterze naukowo-dydaktycznym oraz inicjowanie interesującej współpracy z zagranicznymi uczelniami lub innymi instytucjami, do których odbywa się wyjazd.

Wszelkie informacje na temat możliwości udziału w Programie, lista uczelni partnerskich UKW oraz obszary wymiany wykładowców i studentów dostępne są w dziale poświęconym Programowi Erasmus www.erasmus.ukw.edu.pl (w zakładkach: Dla pracowników  oraz Uczelnie partnerskie). Szczegółowe informacje można uzyskać również w Biurze Współpracy Międzynarodowej lub u Uczelnianego Koordynatora Programu Erasmus, dr Katarzyny Chmielewskiej.

Więcej o Programie Erasmus: www.erasmus.org.pl