Zapraszamy na III Sympozjum "Rewitalizacja drogi wodnej Wisła-Odra szansą dla gospodarki regionu"

Instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, Żegluga Bydgoska OdraTrans S.A. , Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią mają zaszczyt zaprosić na:

III Sympozjum naukowo-samorządowe pt. „Rewitalizacja drogi wodnej Wisła-Odra szansą dla gospodarki regionu”  w Bydgoszczy w dniach 11 – 12 września 2009 r.

Do  organizacji  III  Sympozjum,  poświęconego  drodze  wodnej Wisła-Odra,  skłoniło  nas  znaczne zainteresowanie  tematem  na  ubiegłorocznym  II  Sympozjum,  które  stanowiło  rozwinięcie  problematyki  zaprezentowanej już w 2007 r. podczas pierwszej edycji naszego przedsięwzięcia.

Tegoroczne III Sympozjum o rozszerzonej formule zarówno merytorycznej, jak i organizacyjnej odbędzie się w dniach 11–12 września 2009 r.

Pierwszy dzień (tj. piątek 11 września 2009 r.) poświęcony zostanie debacie plenarnej  na wyżej postawione cele. W przypadku dużej liczby zgłoszeń, organizatorom przysługuje prawo wyboru referatów do wygłoszenia na forum. Wszystkie nadesłane prace zostaną zrecenzowane i opublikowane w formie odrębnej recenzowanej pozycji książkowej (nie traktowanej jako materiały pokonferencyjne).

Podczas drugiego dnia (tj. w sobotę 12 września  2009 r.) chcielibyśmy, zainteresowanym uczestnikom  Sympozjum, zaproponować kilkugodzinny rejs statkiem wycieczkowym „Łokietek” po Brdzie, Kanale Bydgoskim  oraz Noteci na odcinku Bydgoszcz – Nakło n/Notecią. Wycieczka połączona będzie ze zwiedzaniem miast i małym poczęstunkiem nad brzegiem Noteci.

Do 11. września 2009 roku należy przesłać pełne teksty referatów  (materiały  w  postaci elektronicznej  oraz  jednego  egzemplarza  wydruku  należy  złożyć  w  sekretariacie  podczas  trwania Sympozjum)

Sekretariat Sympozjum:

mgr Monika Kozłowska, mgr Michał Habel,
e-mail: E70.ukw@gmail.com
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego,
Instytut Geografii
ul. Mińska 15,
tel. 0-52- 349-62-50, wew. 40, fax: 0-52- 349-62-50, wew. 50

Szczegóły oraz pełen program sympozjum załącznikach.

Zapraszamy do odwiedzenia strony o poprzednich edycjach sympozjum: SYMPOZJUM Instytut Geografii